Do połączenia Banku BGŻ oraz BNP Paribas doszło 30 kwietnia 2015 roku. Połączenie operacyjne będzie prowadzone do końca następnego roku. Czy zmiany odbiją się negatywnie na klientach obu banków, czy też nie muszą się oni obawiać żadnych utrudnień?

POŁĄCZENIE OBU BANKÓW

Do połączenia obu banków doszło 30 kwietnia, choć – oczywiście – nadal będą prowadzone prace nad rebrandingiem. Połączone banki otrzymały połączoną nazwę – nowy twór to Bank BGŻ BNP Paribas.
Co warto o nim wiedzieć? Że jest siódmym co do wielkości bankiem w Polsce, a jego aktywa wynoszą łącznie aż 63,6 miliarda złotych. W planach jest również połączenie banku z Sygma Bankiem – ma do niego dojść nie później niż w połowie roku 2016. Bank wzrośnie więc jeszcze bardziej w siłę i na pewno będzie odgrywał znaczącą rolę na polskim rynku finansowym i bankowym. Ambicje banku są duże – w ciągu najbliższych lat chce wskoczyć z miejsca siódmego do pierwszej piątki.

ZMIANY DLA KLIENTÓW?

Oba banki chcą jak najbardziej ułatwić nie tylko swoją wspólną działalność, lecz również akceptację zmian przez swoich klientów. Nie muszą się oni obawiać żadnych niepokojących zmian, ani też nie muszą być przygotowani na żadne dodatkowe utrudnienia. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, oferty obu banków będą ujednolicane, jednak czynności te będą przeprowadzane stopniowo i na pewno nie odbiją się negatywnie na żadnym kliencie. Na razie rozdzielność ofert zostanie zachowana – jednolita oferta dotyczy jedynie kredytów oraz pożyczek hipotecznych, przy czym w obu bankach obowiązywać będzie oferta, jaką do tej pory prezentował Bank BGŻ.
Dotychczasowi klienci obu banków nie muszą się niczym niepokoić – nie jest konieczne podpisywanie żadnych dodatkowych umów, ponieważ utrzymane w mocy są wszystkie te, które zawarto do tej pory. Pozostawione zostaną również istniejące numery kont oraz wszystkie hasła, karty i kody PIN, a na razie klienci obu połączonych banków mogą korzystać z tych samych placówek, co dotychczas. W razie jakichkolwiek pytań mogą również dzwonić na tą samą infolinię.