Aviva – realizując swoją politykę rozwojową – podpisała z Innova Capital umowę, na mocy której wykupuje wszystkie udziały Expander Advisors – jedną z największych firm zajmujących się doradztwem finansowym w Polsce.

O EXPANDER ADVISORS

Expander świadczy usługi związane z doradztwem finansowym. Jak przeczytamy na głównej stronie firmy, to „największa, niezależna firma doradztwa finansowego w Polsce”. Swoją działalność rozpoczęła w roku 2000, a wyróżnia ją uczciwość oraz pełny profesjonalizm. Expander nie pobiera opłaty od swoich klientów – doradztwo finansowe jest zupełnie darmowe. Najważniejszym celem firmy jest bowiem udzielenie ludziom niezbędnych informacji z zakresu niełatwego przecież rynku finansowego, którego wiele osób nie rozumie i po którym z trudnością się porusza. Niezależność firmy wynika z jej zupełnego oddzielenia od wszystkich banków – Expander nie jest powiązany z żadną grupą bankową, zatem przekazywane przez doradców finansowych informacje są pozbawione interesowności i szczere.
Z czego zatem utrzymuje się firma? Z prowizji, jakie płacą współpracujące z nią instytucje finansowe.

AVIVA PRZEJMUJE EXPANDERA

Umowa podpisana przez Avivę i Innova Capital zakłada przejęcie 100% udziałów w Expander Advisors. Po podpisaniu musi ona zostać zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dopiero wówczas będzie mogła naprawdę wejść w życie, a wszystkie ustalone w niej zasady będą mogły zostać zrealizowane.
Co na podpisanej umowie zyskają zainteresowani? Aviva realizuje w ten sposób swoją politykę rozwojową – jej celem jest zaistnienie na wielu kanałach sprzedaży ubezpieczeń oraz innych produktów związanych z finansami. Expander również skutecznie realizuje swoją strategię rozwojową – przejęcie udziałów przez Avivę jest dla firmy szansą na pozyskanie nowego partnera kapitałowego oraz produktowego. Obie firmy oceniają zmianę w sposób bardzo pozytywny.
Klienci Expandera nie muszą obawiać się żadnych zmian. Wysoka jakość niezależnych usług doradczych również zostanie zachowana.