Getin Bank przedstawił w maju nowe Tabele Opłat i Prowizji. Okazuje się, że w momencie, gdy większość banków podwyższa koszty prowadzenia rachunku, Getin Bank wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów – opłaty za kartę mają być mniejsze.

JAK BYŁO DO TEJ PORY?

Przed zmianą klienci Getin Banku musieli płacić za utrzymanie karty albo 2,99 złotych, albo 6,99 złotych (lub 7,99 złotych) – wszystko zależało od tego, jaki dokładnie rachunek posiadają i czy spełniają dodatkowe warunki, przewidziane przez bank w takich sytuacjach. Kto chciał nie zapłacić nic, musiał – jak to bywa również w innych bankach – spełnić owe warunki, przy czym w przypadku tego banku było ich kilka:
– przeprowadzić transakcje bezgotówkowe o łącznej sumie przekraczającej 300 złotych
– zasilić konto wypłatą z tytułu wynagrodzenia za pracę
– założyć w niniejszym banku konto oszczędnościowe

NIŻSZE OPŁATY ZA KARTĘ

Czego dotyczą wprowadzone zmiany i jak wpłyną one na portfele klientów banku? Przede wszystkim zniesiona została najniższa z przewidzianych opłat – 2,99 złotych. Nikt nie zapłaci również 7,99 złotych za swoją kartę. Przed klientami banku stoją dwie możliwości – zapłacą 6,99 złotych lub też nie zapłacą ani grosza. Jakie warunki będą musieli w tym celu spełnić?
Bank ujednolicił swoją ofertę i przewiduje, że brak opłat będzie zależał jedynie od dokonania transakcji na łączną, miesięczną sumę minimum 300 złotych. Zniesiono dwa pozostałe warunki. Oznacza to, że klient, który dokona takich transakcji od teraz będzie mógł cieszyć się prowadzeniem swojej karty zupełnie za darmo.
Bank wprowadził również inne ułatwienia, aby rozwiązać problemy, jakie mieli jego klienci do tej pory. Między innymi wprowadził niższą prowizję za wypłaty gotówki z bankomatów. Jako że Getin Bank nie posiada własnych bankomatów, wypłaty z innych bankomatów niż Euronet i Planet Cach wiązały się z dodatkowymi kosztami. Koszty te zostały obecnie nieco zredukowane – wyniosą 3,5% od każdej, wypłacanej sumy, a nie 4,5%, jak to było do tej pory.