Większość Polaków posiada własne konto w banku. Konta osobiste są niezwykle poręczne, ponieważ możemy korzystać z nich zarówno by zapłacić za jakiś produkt w sklepie, dokonać ważnego przelewu, jak również gromadzić tam własne wynagrodzenia i mnożyć pieniądze dzięki oprocentowaniu konta. Prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego zwykle generuje również koszty dla jego posiadacza. Tym bardziej, że banki zmieniają swoje oferty. Przedstawiamy zatem kwietniowy ranking najlepszych i najtańszych dla klienta ofert kont osobistych – dla wszystkich tych, którzy planują założyć lub zmienić własne konto na inne!

Różni ludzie, będący w różnych sytuacjach życiowych poszukują różnych kont – wszystko powinno być bowiem dopasowane do własnych potrzeb i możliwości. Dlatego też oczywiste jest, że inne możliwości będzie posiadał ktoś, kto nie osiąga jeszcze żadnych dochodów i z tego powodu wynagrodzenie za wykonywaną pracę nie będzie systematycznie zasilać takiego konta. W innej sytuacji jest zaś ten, kto znalazł już stałą pracę i uzyskuje regularne dochody – nawet, jeśli nie są one wielkie.
Przede wszystkim chodzi o to, że nie wszystkie banki oferują możliwość prowadzenia własnego, darmowego konta osobom, których wynagrodzenie nie będzie regularnie zasilało stanu konta. Chyba że są to osoby w wieku studenckim i będące studentami – wówczas obejmuje ich oferta skierowana właśnie do studentów. Istnieje jednak kilka banków i oferowanych przez nie kont osobistych, gdzie nie trzeba za wszystko płacić nawet wówczas, gdy nie ma się stałych dochodów i nie wykonuje wielu transakcji bezgotówkowych – niestety, tego typu ułatwienia potrwają tylko do pewnego czasu. Wymieńmy jednak owe banki. Są to:
– Meritum Bank
– Bank Millennium
– Bank Smart
– T-Mobile Usługi Bankowe
– BZ WBK
O wiele łatwiej znajdzie darmowe konto osoba, której dochody będą regularnie wpływać na konto osobiste i która dokonuje transakcji bezgotówkowych swoją kartą płatniczą. Może wybierać spośród szerokiej gamy różnych ofert. Jakie są najlepsze?
– Bank BPH
– BGŻ
– BNP Paribas
– BOŚ Bank
– BZ WBK
– Credit Agricole
– Deutsche Bank
– eurobank
– Getin Bank
– ING Bank Śląski
– mBank
– Meritum Bank
– Bank Millennium
– Orange Finanse
– Bank Pekao
– Plus Bank
– Bank SMART
– T-Mobile Usługi Bankowe
Najgorszą ofertę, jeśli chodzi o opłaty, posiada Bank PKO BP i Konto Inteligo. Wszystko przez to, iż wypłaty z obcych bankomatów są w tym wypadku płatne. Koszt to aż 5 złotych za jedną wypłatę.