Założenie konta firmowego to podstawa każdego biznesu – to na ten rachunek będą bowiem wpływać zyski i to z niego będziemy opłacać różne, związane z pracą rachunki. Poza tym konto firmowe znacząco różni się od konta osobistego – na pewno posiada więcej możliwości. Jakie można uznać za najlepsze i najbardziej warte otwarcia w maju 2015?

CZYM JEST KONTO FIRMOWE? – CHARAKTERYSTYKA

Konto firmowe jest podstawą prowadzenie własnego biznesu. Dlaczego? Ponieważ umożliwia rozdzielenie wydatków osobistych od tych związanych z prowadzoną działalnością. Ma to olbrzymie znaczenie przy późniejszych rozliczeniach i z pewnością w dużej mierze je ułatwia. Prowadzenie księgowości danej firmy jest wówczas niczym nie zaburzone, a jakakolwiek kontrola skarbowa także przebiega szybko i sprawnie – urzędnicy nie mają przy tym wglądu do naszego prywatnego konta, a przecież nikt by tego nie chciał.
Drugą wielką zaletą jest możliwość uzyskania większego debetu na karcie bankomatowej do konta firmowego. Do takiego konta może zostać dopasowana także i karta kredytowa, która umożliwia czasem bezproblemowe pożyczenie 50 tysięcy złotych na blisko 2 miesiące – bez dodatkowych, narastających procentów. Prowadzenie konta firmowego – jeśli wiąże się z koniecznością uiszczania dodatkowych opłat – może być rozliczane jako koszty uzyskania przychodu.

RANKING KONT FIRMOWYCH – MAJ 2015

Na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się propozycje Deutsche Banku oraz mBanku – można powiedzieć, że zajmują ex aequo pierwszą pozycję, ponieważ koszty ich prowadzenia równe są 0 złotych. Nie płacimy ani za prowadzenie rachunku, ani za kartę, ani za przelewy, ani też za wypłatę gotówki z bankomatu. Bez względu na to, czy firma działa na rynku od dłuższego czasu, czy też dopiero ją założyliśmy propozycje tych banków są z pewnością najciekawsze.
A co z dalszymi miejscami? Trzecią, interesującą propozycją jest Pocztowe Konto Firmowe w Banku Pocztowym – tam miesięczna opłata za utrzymanie konta wynosi 5 złotych i wiąże się z opłatą za kartę.