PZU to najstarsze polskie towarzystwo ubezpieczeniowe. Jego początki sięgają pierwszych lat XIX wieku. Instytucja ta kojarzy się nam przede wszystkim z polisami na życie, tymczasem idąc z duchem czasu, PZU proponuje także inne rodzaje instrumentów finansowych i wciąż wprowadza do oferty nowe.

W zakresie produktów proponowanych przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń znaleźć można sporo pakietów skierowanych do przedsiębiorców. Główną ich rolą jest ochrona mienia należącego do firm. Z tego rodzaju usług korzystają chętnie zarówno duże firmy, jak i podmioty gospodarcze, które dopiero startują w biznesie. Duże przedsiębiorstwa, posiadające renomę i mocną pozycję w biznesowym sektorze mogą skorzystać z programu PZU Ekspert. Natomiast dla firm małych, zatrudniających do 30 pracowników, dedykowany jest program PZU Doradca. Wszystkie pakiety dla firm wyróżniają się elastycznością, dzięki której można idealnie dopasować warunki polisy do potrzeb danej firmy.

Innym rozbudowanym sektorem działań PZU są fundusze inwestycyjne. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich osób, które myślą o skutecznym, ale i dość bezpiecznym inwestowaniu pieniędzy. Pomnażanie środków za pomocą funduszy inwestycyjnych PZU może odbywać się w oparciu o kilka różnych planów inwestycyjnych. PZU wykazuje się w tym zakresie dużą wszechstronnością, oferując fundusze dla osób o małej i dużej zasobności portfela. Znajdziemy tu fundusze typu zamkniętego, dla inwestorów, którzy są w stanie jednorazowo wpłacać duże kwoty pieniędzy. Są także fundusze otwarte, praktycznie na każdą kieszeń. W ich obrębie możemy wybierać pomiędzy funduszami dającymi większy zysk, ale i obarczonymi większym ryzykiem oraz funduszami zapewniającymi powolny wzrost środków, a jednocześnie niosącymi mniejsze ryzyko straty.