Przedsiębiorcy i osoby prywatne, które potrzebują wsparcia specjalisty w sprawach związanych z rachunkami oraz księgowością, od pewnego czasu mogą liczyć na kolejne udogodnienie. Teraz już nie trzeba udawać się do biura rachunkowego, które może wspomagać ich w podejmowaniu trudnych, finansowych decyzji i dokonywać skomplikowanych rozliczeń – do owego biura rachunkowego można zgłosić się przez internet. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Jakie ma ono wady i zalety?

Księgowość online – wady

Główną wadą takiego rozwiązania jest brak kontaktu personalnego z naszym pomocnikiem – nie widzimy osoby pracującej w biurze rachunkowym, a interakcje, w które wobec tego wchodzimy są czysto wirtualne. Niektórym osobom to nie odpowiada, ponieważ kontakt z drugim człowiekiem daje możliwość, żeby zawsze dokładnie wyjaśnić o co nam chodzi.

Klienci mają też często obawy, czy bezosobowo prowadzona korespondencja jest na pewno bezpieczna – wszak łatwiej jest oszukać kogoś, kogo się nie zna i nie widzi, niż kogoś, kto przyszedł do nas osobiście, przywitał się i zapoznał z nami. Wydaje się, że przy bezpośredniej relacji trudniej jest wyciszyć sumienie. Klienci obawiają się również, iż załatwianie tak ważnych, finansowych spraw przez internet jest niebezpieczne samo w sobie – wszak chodzi o pieniądze i dane, które mogłyby w jakiś sposób wyciec.

Zalety internetowych biur rachunkowych

Internetowe biura rachunkowe posiadają jednak mnóstwo zalet – i najczęściej obawy klientów wymienione w poprzednim akapicie nie mają żadnego zastosowania w rzeczywistości! Wszak już teraz mnóstwo osób korzysta na przykład z bankowości mobilnej, czy też dokonuje przelewów przez swoje konto bankowe online. Dlaczego zatem korzystanie z internetowych biur rachunkowych miałoby być bardziej niebezpieczne?

Podobne rozwiązanie jest na pewno nad wyraz wygodne – oszczędzamy czas, ponieważ nie musimy nawet wychodzić z domu, aby cokolwiek załatwić. Po drugie zaś klient takiego biura posiada stały dostęp do finansów swojej firmy, dzięki specjalnej aplikacji, która jest dla niego dostępna przez całą dobę. Pracownicy biura rachunkowego dbają zatem o rzetelność swojej pracy – wszelkie niedopatrzenia mogłyby być natychmiast wyłapane przez klienta!