Szybkie pożyczki pozabankowe mają kilka wad, ale niewątpliwie posiadają również wiele zalet. To z pewnością idealne rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują pieniędzy natychmiast, a które bądź to nie mogą liczyć na zaciągnięcie kredytu w zwykłym banku, bądź to nie mają na to czasu. Często potrzeba nagli – dzięki szybkim pożyczkom wszystkie formalności zostają ograniczone do minimum. Jakie szybkie pożyczki są najbardziej warte uwagi w czerwcu?

SZYBKA POŻYCZKA – CO TO TAKIEGO?

Firmy pozabankowe wychodzą do potencjalnych klientów z następującą ofertą:
– pożyczka obejmuje małe kwoty pieniędzy
– pożyczka przebiega przy niewielkiej ilości formalności
– pieniądze zostają przelane szybko

Większość firm oferuje takie pożyczki również tym osobom, które nie mogą nawet marzyć o zaciągnięciu kredytu w banku – albo dlatego, że już jakiś mają i nie uzyskają zgody na kolejny, albo też dlatego, że ich historia w Biurze Informacji Kredytowej nie prezentuje się najlepiej.
Istnieją firmy pozabankowe, które od każdej pożyczonej sumy naliczają sobie dodatkowe opłaty – to znaczy na przykład pożyczając 300 złotych, po upływie terminu spłaty będziemy musieli oddać na przykład o 30 złotych więcej. Są i takie, które szybkich pożyczek udzielają za darmo – na przykład w sytuacji, gdy to pierwsza pożyczka danego klienta. W ten sposób zachęcają do dalszego wybierania ich usług.

RANKING SZYBKICH POŻYCZEK – CZERWIEC 2015

Na pierwszym miejscu w rankingu plasuje się vivus.pl, gdzie można pożyczyć nawet 1600 złotych na okres 30 dni i – jeśli to nasza pierwsza pożyczka – nie będziemy musieli zapłacić za to firmie ani grosza więcej. Oddajemy po prostu tyle, ile pożyczyliśmy.
Na drugim miejscu znajdują się ex aequo:
– ekspreskasa.pl
– incredit.pl
– netcredit.pl
– ofin.pl
– ocredit.pl
– ferratum.pl
W tych firmach pożyczymy maksymalnie 1500 złotych, ale również otrzymujemy 30 dni na spłatę i nie będziemy musieli dopłacać od siebie ani grosza.
Jeśli chodzi o firmy, w których pożyczki są płatne, to na pierwszym miejscu z pewnością znajdzie się vivus.pl – tam pożyczamy pieniądze jedynie na 15 dni, ale na przykład pożyczając 300 złotych zapłacimy firmie za kredyt jedynie 10 złotych więcej. To najniższa stawka wśród płatnych firm pozabankowych.