W tym tekście chcielibyśmy napisać więcej na temat inwestowania w kryptowaluty – przede wszystkim chodzi o najsłynniejszą kryptowalutę na świecie, a więc Bitcoin. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jeżeli przed kilkoma laty zdobyliśmy w jakiś sposób Bitcoiny, a co najbardziej istotne, nie straciliśmy ich, ani nie sprzedaliśmy, to jesteśmy teraz bardzo zadowolonymi ludźmi. Co jak co, ale kurs Bitcoina poszybował mocno w górę. To fenomenalny skok, o którym zapewne będzie głośno jeszcze przez wiele lat.W tym tekście chcielibyśmy napisać więcej na temat inwestowania w kryptowaluty – przede wszystkim chodzi o najsłynniejszą kryptowalutę na świecie, a więc Bitcoin.Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jeżeli przed kilkoma laty zdobyliśmy w jakiś sposób Bitcoiny, a co najbardziej istotne, nie straciliśmy ich, ani nie sprzedaliśmy, to jesteśmy teraz bardzo zadowolonymi ludźmi. Co jak co, ale kurs Bitcoina poszybował mocno w górę. To fenomenalny skok, o którym zapewne będzie głośno jeszcze przez wiele lat.

Z drugiej zaś strony, znaczne spadki i wzrosty nie są przecież normalne. Wyobraźmy sobie kraj, którego pieniądz jest oparty na kursie Bitcoina – najzwyczajniej w świecie taki kraj zbankrutowałby, jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe. Na całe szczęście nie jest powiedziane, że Bitcoin to jakaś narodowa waluta, która jest od czegoś zależna. Czyli nie musimy aż tak bardzo obawiać się o wahania kursowe. To może nawet lepiej, bo przynajmniej będziemy mogli w odpowiednim czasie wejść w grę, kupić Bitcoiny za możliwie jak najmniejsze pieniądze. Pewnie wiele osób słyszało o tym, że kiedyś kupowano pizzę za Bitcoiny. No cóż, miłośnik włoskiego przysmaku nie jest specjalnie zadowolony ze swojej decyzji, chociaż z drugiej strony – przecież ciężko wszystko przewidzieć. Mało kto sądził, iż Bitcoin będzie aż takim sukcesem.

Możemy jednak zapomnieć o tym, że będzie nam dane kupić Bitcoiny za niewielkie pieniądze. Te czasy już minęły i zapewne nie powrócą. Przede wszystkim dlatego, iż Bitcoinowi nie grozi inflacja. Wszystko wskazuje na to, że prędzej czy później będziemy świadkami takiej oto sytuacji, w której nie będzie można już kopać Bitcoinów. W dalszym ciągu będzie można nimi handlować, ale po prostu ich suma jest ograniczona. To bardzo dobrze, bo mamy niemalże pewność, że kryptowaluta nie będzie jak narodowe waluty, a więc nie groźna jej inflacja. Wydaje się, iż to właśnie zagrożenie inflacją sprawia, że nawet jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani do słuszności inwestowania w alternatywne waluty, to mimo wszystko powinniśmy dać się przekonać…

Przecież inflacja sprawia, że nasze pieniądze tracą wartość. Może nie widać tego tak bardzo widocznie z roku na rok, ale jeżeli będziemy patrzyli na rynek walutowy w dłuższej perspektywie, to naprawdę ciężko nie przyznać, iż coś jest nie tak. Nawet złoto nie jest pewną inwestycję, bo stało się ono narzędziem w rękach spekulantów. Niby Bitcoin to również pod pewnymi względami spekulacja, ale w przypadku tej kryptowaluty mamy pewność, że ich ilość jest ograniczona. Ilość złota jest co prawda też ograniczona, ale przecież chyba nikt nie sądzi, iż inwestorzy nie zdołali tego już dawno obejść.  W przypadku Bitcoinów, przynajmniej reguły gry są całkowicie jasne.

Wydaje się zatem, że jeżeli szukamy ciekawego pomysłu na zainwestowanie pieniędzy, to właśnie Bitcoin powinien nas zainteresować. Nie wydaje się, aby to była zabawa dla wszystkich, na pewno kryptowaluty nie są dla niecierpliwych niedowiarków.