Połączenie obu banków miało miejsce 30 kwietnia 2015 roku. Jeszcze przez jakiś czas będą trwały prace nad ujednolicaniem ich struktur oraz ofert. Pojawiła się jednak zupełnie nowa, wspólna już propozycja. Jest nią Konto Aktywna Pensja. Co warto o nim wiedzieć?

Konto Aktywna Pensja można uznać za warunkowo darmowe. Wszystko dlatego, że propozycja nowego banku jest bardzo atrakcyjna – niestety, została przy tym obwarowana dosyć wieloma warunkami. Dopiero od ich spełnienia zależy ile i za co zapłacimy oraz ile i na czym zarobimy.
Zacznijmy od zalet – konto może się pochwalić wysokim oprocentowaniem, bo aż 4%! Drugą najbardziej przyciągającą rzeczą jest odnawialny limit kredytowy, który może wynieść aż 5 tysięcy złotych! Trzeba przyznać, że oferta na pierwszy rzut oka przedstawia się zatem bardzo imponująco!
Niestety, obie rzeczy łączą się z dodatkowymi warunkami, które muszą spełnić klienci. Przede wszystkim 4% oprocentowanie jest naliczane z ograniczonej sumy funduszy – nie może to być więcej niż równowartość największego odnotowanego wynagrodzenia. Ponieważ jednak one również mogą być różne, ustalono górny limit – maksymalnie 5 tysięcy złotych. Poza tym tak wysokie oprocentowanie będzie obowiązywać jedynie przez rok. Procenty nie będą też naliczane w sytuacji, gdy na nasz rachunek oszczędnościowy nie wpłynie w danym miesiącu zapłata za pracę. Klient musi też posiadać aktywną kartę.
A co z limitem kredytowym? Choć 5 tysięcy brzmi rewelacyjnie, bank również i tu wprowadził dodatkowe warunki. Zdecydowanie studzą one entuzjazm, ponieważ limit nie może być wyższy niż najwyższe wynagrodzenie, jakie wpłynęło na konto. Przy tym narzucona została suma minimalna i maksymalna – kwotami granicznymi jest tu tysiąc złotych oraz 5 tysięcy złotych.
Po spełnieniu pewnych warunków będziemy mogli również cieszyć się zupełnie darmowym prowadzeniem konta. Jakie to zasady? Za prowadzenie rachunku nie zapłacimy, jeśli nie ukończyliśmy jeszcze 26 lat lub też jeśli na nasz rachunek wpływa regularnie wynagrodzenie za pracę – musi ono wynosić minimalnie tysiąc złotych. Darmowe będzie również posiadanie karty płatniczej, o ile co miesiąc będziemy nią dokonywać transakcji bezgotówkowych w wysokości co najmniej 300 złotych.