Jednym z fenomenów ostatnich lat są niewątpliwie kryptowaluty. Skala ich popularności jest ogromna – niech świadczy o tym chociażby fakt, że ostatnio mocno podrożały karty graficzne. Służą one właśnie do kopania walut. I tutaj warto zadać sobie pytanie – czy na kryptowalutach można zarobić? A może najwięcej zarabiają na tym właśnie producenci sprzętu komputerowego oraz właściciele poszczególnych kryptowalut?Jednym z fenomenów ostatnich lat są niewątpliwie kryptowaluty. Skala ich popularności jest ogromna – niech świadczy o tym chociażby fakt, że ostatnio mocno podrożały karty graficzne. Służą one właśnie do kopania walut. I tutaj warto zadać sobie pytanie – czy na kryptowalutach można zarobić? A może najwięcej zarabiają na tym właśnie producenci sprzętu komputerowego oraz właściciele poszczególnych kryptowalut?
Można śmiało powiedzieć, że inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo duży sens. Oczywiście nie musimy wcale kopać walut, zawsze możemy kupić ją albo wykonać usługę / zaoferować produkt, w zamian za określoną cenę. Oba rozwiązania mają bardzo duży sens. Nie jest powiedziane, iż wszystkie kryptowaluty są godne naszego zainteresowania – po pewnym czasie przeżyją tylko te najsilniejsze, ale bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy zainteresować się chociażby Bitcoinem – najsłynniejszą kryptowalutą na świecie. Bardzo wiele osób pluje sobie w brodę – dlaczego kilka lat temu wydawałem pieniądze na głupoty, skoro mogłem zainwestować nawet niewielkie pieniądze w Bitcoiny, aby dzisiaj być zamożnym człowiekiem? No cóż, nie odwrócimy historii, najważniejsze jest to, abyśmy uczyli się na swoich „błędach”.

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że jeżeli w najbliższym czasie zdecydujemy się wejść w świat kryptowalut, zarobimy na tym całkiem spore pieniądze. Oczywiście niesamowicie istotne jest to, aby wejść w odpowiednim momencie – a więc wtedy, gdy kurs waluty jest możliwie jak najniższy. W dalszym ciągu kryptowaluty są bardzo niedojrzałe, więc wahania kursowe są znaczące. Kolejna kwestia jest mianowicie taka, że pod żadnym pozorem nie możemy sądzić, iż czymś wskazanym jest nadmierne przejmowanie się kursem kryptowaluty – gdy już zainwestujemy swoje pieniądze. Po prostu musimy myśleć długookresowe. Musimy uwierzyć w siłę kryptowaluty – wtedy nie będzie nas korciło, nie będziemy chcieli wyjąć pieniędzy, gdy kurs będzie gwałtownie spadał.
Pamiętajmy o tym, aby pod żadnym pozorem nie sądzić, iż kryptowaluty są w 100% pewne. Nic nie jest pewne – szczególnie w świecie finansów. Czy jednak o dolarach, euro, funtach, frankach szwajcarskich albo naszych złotówkach nie można napisać tego samego? To oczywiste, że inwestowanie w waluty – krypto albo tradycyjne, zawsze jest ryzykowne. Jednakże ten kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Wielu ludzi, którzy swego czasu zaryzykowali, zainwestowali w kryptowaluty, piją dzisiaj naprawdę drogie alkohole.

Byłoby świetnie, gdyby więcej osób inwestowało w kryptowaluty, niech to nie będzie tylko „zabawa”, a prawdziwa inwestycja, która jest w stanie zabezpieczyć naszą przyszłość. Nie wiemy co będzie jutro, czy ekonomia się nie zawali – wszystko wskazuje na to, że w następnych dekadach dojdzie do jeszcze kilku poważnych kryzysów, w końcu tak jest właśnie skonstruowana gospodarka. Dzięki kryptowalutom będziemy spali spokojnie, będziemy mieli pewność, że mamy sensowne zabezpieczenie. Dbajmy o siebie i najbliższych.